header
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Oficjalną nazwą tego święta jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy właśnie 14 października 1773 roku. Dzień Nauczyciela obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych terminach np. w Meksyku 15 maja, w Chinach - 10 września, w Hiszpanii-27 listopada, w Czechach 28 marca.

Dziś, 13.10.2016 r. , uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli wiele atrakcji. Były piękne życzenia, okolicznościowe spotkanie oraz - tradycyjnie już - występ sobowtórów. Nie zabrakło współzawodnictwa dwóch grup nauczycieli. Wprawdzie trochę skrócił je dzwonek na przerwę, ale nieco się tam "pogimnastykowali".
Nieodłącznym elementem naszych obchodów jest wręczanie nauczycielom "Belfrów". To najpiękniejsze wyróżnienia, bo przyznawane przez samych uczniów. W tym roku otrzymali je Państwo: Jolanta Siudym, Maria Pastucha, Mariusz Wąsik i Irena Jóźwiakowska. A Pani Wiesława Pachuta - DWA!!!!, w tym Super Belfra! Najserdeczniej gratulujemy wyróżnionym.

Również uczniowie klas młodszych przygotowali niespodziankę swoim nauczycielom, nagrywając krótki filmik "Moja Pani jest najlepsza..." :-) Można obejrzeć tutaj