header
Śniadanie daje moc! PDF Drukuj Email

W ramach PROGRAMU ZDROWEJ SZKOŁY realizujemy zadania akcji ŚNIADANIE DAJE MOC

W roku szkolnym 2016/ 2017 zaplanowano udział w MISJACH Śmiech

Misja Śniadaniowa to scenariusz, wykorzystujący fabularną historię dla dzieci z elementami gry.

  1. Każdy scenariusz to nowa Misja Śniadaniowa do wykonania. Bohaterami Misji Śniadaniowych są mali agenci – Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami z całej Polski będą uczyć kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.
  2. Nowe scenariusze lekcji pełne są gier, zabaw oraz eksperymentów uczących 12 zasad zdrowego odżywiania i zostały opracowane przez metodyka.
  3. Nauczyciel może zrealizować dowolną liczbę scenariuszy.
  4. W każdym scenariuszu znajdują się 3 kategorie zadań, podzielone na tzw. misje klasowe (zajęcia prowadzone przez nauczyciela podczas lekcji), misje domowe (zadania do wykonania przez dzieci w domu) i misje specjalne (zajęcia wymagające wyjścia poza klasę lub zaangażowania osób spoza klasy).
  5. Nauczyciele mogą relacjonować wykonanie każdej misji w Strefie Nauczyciela, dostępnej po zalogowaniu i tym samym brać udział w Konkursie „Misje Śniadaniowe” z atrakcyjnymi nagrodami dla szkół, nauczycieli i klas.
  6. Za każde przesłane przez nauczyciela sprawozdania z zajęć (tzw. Misji Śniadaniowej) przyznawane są punkty dla klasy i szkoły.
  7. Finałem kosmicznej historii i Misji Śniadaniowych jest Dzień Śniadanie Daje Moc.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym zachęca się nauczycieli i rodziców uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc.