header
"Drużyna na Tropie" w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności PDF Drukuj Email

W dniach 16-20 marca 2017 Drużyna na Tropie z naszej szkoły brała udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Już kolejny rok impreza ta odbywała się we Wrocławiu w Hali Stulecia oraz we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Ponad trzysta drużyn z całej Polski kreatywnie rozwiązywało kolejne wyzwania przygotowane przez organizatora  dla różnych poziomów wiekowych (w naszym poziomie wiekowym byliśmy najmłodsi). Nasza drużyna rozwiązywała Wyzwanie Bliźniacze oraz Wyzwanie Na Już, które wymagały szybkości oraz giętkości myślenia, umiejętności pracy w niedoborze czasu, współpracy, a także sprawnej komunikacji.

Organizator przygotował moc atrakcji, ale czas nie pozwalał, by skorzystać ze wszystkich, więc wzięliśmy udział w grze terenowej, która rozgrywała się w przepięknym parku obok Hali oraz  sprawdziliśmy nasze poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną,  ucząc się stepowania. Trochę czasu spędziliśmy też na podglądaniu Wyzwań Ekstremalnych realizowanych przez grupy międzynarodowe, w tym także i polskie.

Ogromne wrażenie wywarły na nas pomysły i rozwiązania konstrukcyjne naszych starszych kolegów z Polski i świata, bo równolegle rozgrywała się Międzynarodowa Olimpiada Kreatywności.

W czasie pobytu we Wrocławiu odwiedziliśmy z naszą trenerką, p. Iwoną Gładkowską–Skrobas oraz towarzyszącymi nam  rodzicami Hydropolis – interaktywne centrum wiedzy o wodzie, Afrykarium we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie mogliśmy się spotkać oko w oko z płaszczkami, rekinami i innymi zwierzętami morskimi oraz miejsce na świetną zabawę dla dzieci i dorosłych – Kolejkowo, z ogromną makietą miasta pełną zaskakujących szczegółów.

Niezwykłym i pierwszym tego typu przeżyciem była dla nas Ceremonia Otwarcia i Zamknięcia Olimpiady – kolorowa, pełna energetycznej muzyki  z udziałem ok. 3 000 tys. samych uczestników.

Czas był intensywnie wypełniony różnymi działaniami od rana do późnego wieczora, więc do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. I choć jesteśmy dumni z naszego udziału, to nie Olimpiada była naszym celem, ale droga do niej, czyli cotygodniowe spotkania i praca na zajęciach nad wymyślaniem rozwiązań dla problemów, eksperymentowaniem,  uczeniem się, jak zarządzać czasem, materiałami, pomysłami i potencjałem każdego członka drużyny oraz być jak najbardziej samodzielnym i odpowiedzialnym za podejmowane decyzje. To był dla nas naprawdę wyjątkowy, niezwykły i pełen emocji czas.

Film dostępny     tutaj